ABD Temsilciler Meclisi’nin Müslüman üyesi: Ölüm tehditleri alıyorum

NBC televizyonu, ABD Temsilciler Meclisi’nin Minnesota’dan seçilen üyesi Ilhan Omar’ın aldığı ses kayıtlarını yayımladı. Bu ses kayıtlarında, Omar’ın ‘terörist’ olduğu, onu ve çocuklarını takip eden ‘bir grup intikamcının’ onların adreslerini öğrendiği ve bu bilgiyi onları öldürecek kişilere ilettiği iddia ediliyor.

Müslüman politikacı, geçen hafta Kongre Binası polisinin, İsrail’i eleştiren Kongre üyelerini potansiyel tehditler konusunda uyardığını anlattı.

Omar, “Bu, benim ve ailemin hayatını doğrudan tehlikeye attı, çalışanlarımı sırf işlerini yaptıkları için travmatik sözlü tacize maruz bıraktı… Daha da önemlisi bu, milyonlarca Amerikalı Müslümanı tehdit ediyor” açıklamasında bulundu.

Kongre üyesi, destekçileri “bu zehirli saldırıları yaparken” sessiz kalan Cumhuriyetçi liderleri tehditlerden sorumlu tuttu.

Haberde, Amerikalı Müslümanların toplumda artan gerilimden ve saldırı ihtimalinden korktuğu ifade edildi. Bu ölçekte bir durumun, 11 Eylül 2001’de New York’ta düzenlenen saldırıdan bu yana ilk kez görüldüğü kaydedildi.


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *