Alman ordusu, Rusya ile savaşa hazırlanıyor: Zaman ve yeri göstererek senaryo kurdular

Alman gazetesi Blind, Alman ordusunun Rusya ile NATO arasında çıkabilecek bir savaş senaryosu oluşturduğunu yazdı. Habere göre, 2024 yılında alevlenmesi beklenen Rusya – NATO ilişkileri, Şubat ayında Rusya’nın Ukrayna’da ilerleyişe geçmesiyle daha da kötüleşecek. Ukrayna ordusunun çoğunun Hazirana kadar büyük kayıplar yaşayıp Kiev’e kadar çekilmesi ardından, NATO ile Rusya arasındaki tansiyon en yüksek seviyeye ulaşacak.

2025 yılında ise, 300 bin kişilik NATO ordusu, doğuya konuşlandırılarak Rusya’ya karşı çatışma başlatılacak. 30 bin askerin Alman askeri olması planlanırken, çatışmanın en ateşli noktaları Belarus ve Kaliningrad bölgesinde Suvalki koridorunda yaşanacağı belirtiliyor.

Haberde, çatışmanın başlamasının ne gibi tehlikeler doğuracağı ve ne şekilde biteceğine dair tahminlere yer verilmiyor.

Putin, birçok kez Batı’yı uyarmıştı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, birçok kez Rusya’nın Avrupa ile savaşmayacağını ve bu ülkelere karşı bir tehdit olmadığını belirtmişti.

ABD’nin Rusya ile Avrupa yakınlaşmasını istemediği için savaş çığırtkanlığı yaptığı belirtilirken, Putin Sürekli Rusya’nın Avrupa’yı tehdit ettiği gibi bir hava oluşturulmaya çalışıyor. Sürekli korku pompalanmaya devam edilirken, içten içe biliyorlar, Rusya, Avrupa ile savaşmayacak. Biz de biliyoruz, Avrupa ile Rusya arasında bir savaş olmayacak” ifadelerini kullanmıştı.

Kremlin: Almanya, Bild’in yazısı değil Ukrayna’daki çatışmadaki yeri nedeniyle tedirgin olmalı

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Telegram’daki Shot kanalına açıklamasında, Almanya’nın Bild gazetesinin Rusya’nın NATO’ya ‘gizli saldırı planı’ ile ilgili yazısı değil, Ukrayna’daki çatışmaya katılımı yüzünden tedirgin olması gerektiğini söyledi. Peskov, “Onları tedirgin eden konunun bu olması gerekiyor” dedi.

‘Zelenskiy’e desteği haklı göstermeye çalışıyorlar’

Rusya Toplum Odası Yeni Bölgelerin Entegrasyonu Koordinasyon Konseyi Başkanı Vladimir Rogov, Sputnik’e açıklamasında, “Almanya Savunma Bakanlığı’nın gizli belgesinden alındığı iddia edilen ifadeler, Zelenskiy rejimine daha fazla desteği, silah ve mühimmat tedarikini ve Ukrayna’dan geriye kalacak alanda savaşı kışkırtmayı haklı çıkarmaya yönelik kasıtlı yalandan başka bir şey değil” ifadelerine yer verdi.


Posted

in

by

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *